Home / Polska i Bałkany / Polak pokonał w Paryżu serbskigo tenisistę Janko Tipsarevicia

Polak pokonał w Paryżu serbskigo tenisistę Janko Tipsarevicia

W piątek, 2 listopada, polski tenisista Jerzy Janowicz pokonał 3:6, 6:1, 4:1 serbskiego zawodnika Janko Tipsarevicia w ćwierćfinale turnieju ATP Masters rozgrywanego w Paryżu.

Pierwsza partia spotkania zakończyła się zwycięstwem Tipsarevicia, który prezentował pewny i skuteczny serwis, dzięki czemu uzyskał znaczną przewagę, wygrywając trzy początkowe gemy i zdołał do końca utrzymać korzystny dla siebie wynik. Kolejny set rozstrzygnął na swoją korzyść Janowicz, grający w tej partii znacznie swobodniej. Polski tenisista zdołał wciągnąć swojego przeciwnika w dłuższe wymiany piłek, co przynosiło mu punkty w decydujących momentach tej części spotkania. Trzeci set także toczył się pod dyktando Polaka, który wykorzystywał coraz liczniejsze błędy rywala. Przy stanie 3:1 serbski tenisista z powodu problemów zdrowotnych musiał skorzystać z pomocy lekarza. Po powrocie na kort udało mu się rozegrać jeszcze jeden gem, po czym – przy wyniku 4:1 – zmuszony był poddać mecz i pożegnać się z turniejem.

Kolejnym wyzwaniem, które stoi teraz przed Janko Tipsarević jest występ w kończącym sezon tenisowy turnieju w Londynie, który odbędzie się w dniach 5-12 listopada.

Źródło: blic.rs, sportske.net