Home / Bałkany / Serbia / Serbia: Tysiące turystów przywita Nowy Rok w Belgradzie

Serbia: Tysiące turystów przywita Nowy Rok w Belgradzie

Szacuje się, że Nowy Rok w Belgradzie przywita od 10 do 15 tys. turystów. Taką informację na początku kampanii „Zima w Belgradzie – Zobacz, odwiedź, przeżyj”, podał Dejan Veselinov, dyrektor Turystycznej Organizacji Belgradu (TOB). Wydarzenie będzie trwać do 15 stycznia, a kulturalno – rozrywkowy program jest pomyślany tak, by przyciągnąć jak największą liczbę gości. Celem jest promowanie kulturalno-historycznych ciekawostek miasta, a także pozycjonowanie go jako niedrogiego miejsca do odwiedzin.

W ciągu 2012 roku Belgrad odwiedziło 7 proc. więcej zagranicznych turystów niż w latach wcześniejszych. Według Vaselinova sugeruje to, że w czasie świąt będzie ich jeszcze więcej. Oprócz już „stałych” gości ze Słowenii, Chorwacji i innych bliższych krajów, można spodziewać się gości także z innych, dalszych części Europy i świata.

Veselinov podkreśla, iż podróżujący coraz częściej wybierają miejsca takie jak Belgrad jako cel krótkich wycieczek. Dlatego też TOB postanowił o przedłużeniu współpracy „City Break Beograd” z JAT-em, belgradzkimi hotelami oraz agencjami turystycznymi, której celem ma być zapewnienie gościom jak najlepszych warunków podczas pobytu w stolicy.

Czas kiedy Belgrad był omijany przez turystów już minął. Miasto stało się nowym kierunkiem na turystycznym rynku. Wbrew temu, czego oczekują turyści, stolica Serbii na pewno ich zaskoczy i zachęci do powrotu.

Na rok 2013 przewidywana jest przede wszystkim promocja młodzieżowej turystyki, a także rozwój znanych już atrakcji takich jak: Avala, Ada Huja, Skadarlija czy Kalemegdan.

 

 

Źródło: seebiz.eu, tanjug.rs

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE