Home / Gospodarka / Infrastruktura / Serbia: W hali „Jezero” znów będzie motel

Serbia: W hali „Jezero” znów będzie motel

Miasto Kragujevac zainwestuje 2,5 mln RSD (25 tys. EUR) w remont powierzchni biurowej na 1. piętrze hali „Jezero” i renowację dawnego motelu, który działał tutaj jeszcze przed piętnastoma laty. Odnowione zostanie 350 m kw., a przestrzeń biurową zastąpi 15 jednoosobowych i dwuosobowych pokoi z łazienką, które będą dostępne dla sportowców i administracji sportu oraz gości, którzy odwiedzą Kragujevac.
Hala sportowa „Jezero” została zbudowana przed 35 laty, a na jej pierwszym piętrze był motel, a w zasadzie pokoje do zakwaterowania gości. 15 lat temu motel został zamknięty z powodu kryzysu, a pokoje zaadaptowano na przestrzeń biurową. Na pierwszym piętrze znajduje się 250 m kw. powierzchni biurowej a 100 m kw. zajmują łazienki i toalety.
– Intencją założyciela Centrum Sportu „Mladost” jest organizowanie imprez sportowych i treningów klubów sportowych, w większości dotowanych – zdradza Aleksander Beljaković, rzecznik Centrum.
Według Beljakovicia, readaptacja powierzchni biurowej na pierwszym piętrze hali i reaktywacja pracy byłego motelu, może zapewnić dodatkowy zysk.

Tekst: blic.rs, tłum. i red. Marta Wojciechowska

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE