Home / Gospodarka / Przemysł / Serbia: Włosi planują budowę fabryki taśm do pakowania

Serbia: Włosi planują budowę fabryki taśm do pakowania

Dinkić - smedia.rs

Włoska firma Vibac planuje wybudować w miejscowości Jagodina fabrykę taśm polipropylenowych. Kwota, którą Włosi chcą przeznaczyć na inwestycję w Serbii waha się od 30 do 50 mln EUR. Nowa fabryka dałaby ponad 200 miejsc pracy.

Dziś w Jagodinie o budowie fabryki z Mlađanem Dinkiciem, ministrem finansów i gospodarki rozmawiali przedstawiciele firmy Vibac i przedstawiciele gminy Jagodina. Dinkić oczekuje, że umowa o wybudowaniu fabryki zostanie podpisana na początku marca, a budowa fabryki zacznie się jeszcze tej wiosny.

Włosi wybrali Jagodinę na miejsce swojej inwestycji ze względu na położenie geograficzne miejscowości, teren pod budowę, który dostają od gminy i ze względu na pomoc serbskiego rządu, który popiera inwestycję. Dinkić zapowiada, że fabryka będzie mogła korzystać z ulg podatkowych przez okres dziesięciu lat. Inwestytor będzie mógł uzyskać 17 proc. wartości inwestycji, jeśli zatrudni więcej niż 200 osób.

Patricio Masini, dyrektor Grupy Vibac Serbia poinformował, że przedsiębiorstwo planuje wytwarzać w Jagodinie polipropylenowe folie i taśmy klejące oraz różnego rodzaju tektury.

 

Źródła: tanjug.rs, pressonline.rs

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE