Home / Gospodarka / Energetyka / Serbia: Wzmocnienie współpracy z Węgrami

Serbia: Wzmocnienie współpracy z Węgrami

We wtorek, 4 grudnia, w Budapeszcie po raz szósty zebrali się członkowie Wspólnej Komisji ds. Współpracy Ekonomicznej Serbii i Węgier, by rozmawiać o projektach z dziedziny energetyki, transportu oraz handlu. Spotkanie zaowocowało podpisaniem szeregu porozumień, wśród których znalazła się umowa o sprzedaży do Serbii węgierskich autobusów firmy „Raba”, ustalenia dotyczące otwarcia nowych przejść granicznych, scalania sieci energetycznych oraz wspólnych działań na rzecz rozwoju linii kolejowej Budapeszt- Belgrad.
Współprzewodniczący komisji ze strony serbskiej minister rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej Goran Knežević podkreślił, że w trakcie spotkania udało się wyszczególnić najważniejsze obszary, których dotyczyć będą wspólne przedsięwzięcia. Wymienił wśród nich wspieranie współpracy serbskich i węgierskich władz lokalnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, współdziałanie w zakresie energetyki, infrastruktury, ochrony środowiska, technologii informacyjnych oraz turystyki.
Knežević spotkał się również z premierem Węgier Wiktorem Orbanem, z którym rozmawiał o wspieraniu wspólnych działań w dziedzinie energetyki, rolnictwa oraz współpracy  międzygranicznej.

Źródła: rtv.rs, rts.rs, b92.net

About Justyna Romanowska

KOMENTARZE