Home / Bałkany / BiH / Serbski NIS zainteresowany złożami i rozbudową sieci stacji benzynowych w BiH
httpwww.vijesti.bafiles.phpfile=news2013AvgustNiksic_NIS_foto1_180277718.jpg

Serbski NIS zainteresowany złożami i rozbudową sieci stacji benzynowych w BiH

21 sierpnia br. przedstawiciele NIS (Naftna Industrija Srbije), którym przewodniczył dyrektor generalny, Kiril Kravchenko, przedstawili premierowi FBiH, Nerminowi Nikšiciowi, aktualne projekty i plany inwestycyjne w BiH. Kravchenko podkreślił, że działająca w ramach rosyjskiego Gazprom Nieft spółka NIS, wyznaczyła sobie dwa kierunki działania na rynku BiH. Pierwszy z nich to rozbudowa sieci stacji benzynowych, a drugi odnosi się do poszukiwania nowych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w FBiH.

Nikšić zaznaczył, że władze federalne sprzyjają wszystkim zagranicznym inwestycjom, które mogą się przyczynić do wzmocnienia gospodarki i wspierają starania mające na celu wejście nowych inwestorów na lokalny rynek. Podczas spotkania, w którym udział wziął także ambasador Federacji Rosyjskiej w BiH, Aleksandr Bocan-Harczenko, rozmawiano także o kontynuacji udanej współpracy między Rosją i BiH. Władze zapowiadają, że powinna przynieść rezultaty w postaci nowych rosyjskich inwestycji w BiH.

Źródło: seebiz.net biznis.ba

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE