Home / Gospodarka / Serbskie trzy grosze w nowym Office 365

Serbskie trzy grosze w nowym Office 365

Microsoft New Logo

W niespełna dwa miesiące po światowej premierze Microsoft Office 365, nowej wersji najbardziej znanego oprogramowania biurowego firma ujawniła, iż jedna z innowacji w obrębie nowego produktu została opracowana w Serbii.

Narzędzie o nazwie „PDF Reflow”, które umożliwi ​​czytanie i edycję dokumentów PDF w programie Word, jest dziełem zespołu młodych inżynierów serbskich z pracowni Microsoft Development Center w Serbii, czytamy w oświadczeniu, jakie wydał Microsoft Serbia.

– Koniecznym było, znaleźć sposób, by szereg dokumentów z PDF przełożyć do formatu Word, nie zmieniając przy tym ich semantyki i treści. Podstawowym problemem był fakt, że elementy w formacie pdf są w stałej pozycji, co oznacza, że linie i paragrafy ustawione są ściśle. W konsekwencji, jeśli problem nie zostanie rozwiązany poprawnie, wszystkie inne prace zostaną wykonane na próżno – wyjaśniał rozwój ścieżki nowego produktu Alosza Obuljen, lider serbskiego zespołu.

Obuljen dodał także, że zespół inżynierów z Microsoft Development Center w Serbii, nad tym problemem zaczął pracować jeszcze przed dwoma laty, a pierwsza wersja nowego narzędzia została zakończona w czerwcu 2012 roku.

 

Źródło: rs.seebiz.eu, software.benmark.rs

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE