Home / Gospodarka / Inwestycje / Skopje Design Week tym razem we wrześniu

Skopje Design Week tym razem we wrześniu

Celem festiwalu organizowanego w tym roku w dniach 4 – 10 września w Kurszumli An, jest wzmocnienie relacji pomiędzy sektorem biznesu w Macedonii i kreatywnymi ludźmi z kraju i zagranicy. Każdego roku wydarzenie koncentruje się na związkach z jednym krajem. W ubiegłym roku była to Holandia, w tym roku prym wiedzie Finlandia. Wydarzenie to ma przede wszystkich charakter gospodarczy – wsparcie eksportu talentów i kreatywnych pomysłów oraz ściągnięcie inwestycji, a więc nawiązanie relacji B2B głównie europejskich i macedońskich małych i średnich przedsiębiorstw.

Na 5 września zaplanowano prezentację „Na nowe rynki poprzez prezentację na targach”. Uczestnicy będą dyskutować o targach i wystawach, które nie są uznawane za pojedyncze działania sprzedażowe i marketingowe. Przewiduje się także prezentacje, Invest in Macedonia oraz jednej z agencji marketingowych z sąsiedniego kraju.

W dniach od 25 sierpnia do 10 września trwać będą warsztaty na temat tożsamości marki, na które zaproszeni zostali młodzi projektanci, programiści i rzemieślnicy, którzy działają już na rynku, ale nie są na nim dobrze pozycjonowani.

– Doceniając znaczenie sztuki przemysłowej jako narzędzia do podboju nowych rynków i poprawy pozycji firm w Macedonii oferujemy im możliwość zaangażowania projektantów, którzy pomogą wzbogacić istniejący asortyment albo stworzyć zupełnie nowy produkt lub linię produktów – mówi Aleksandar Velinkovski, główny menadżer Skopje Design Week.

Źródło: kapital.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE