Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Skrajne sformułowania wobec Europejczyków wpływają negatywnie na grecką turystykę

Skrajne sformułowania wobec Europejczyków wpływają negatywnie na grecką turystykę

Podczas międzynarodowych targów turytycznych ITB, które od wczoraj trwają w Berlinie, prezes Stowarzyszenia Greckich Przedsiębiorstw Turystycznych (SETE) Andreas Andreadis z Niemiec wyraził zdanie, że skrajne sformułowania wyrażane przez Greków, a skierowane przeciwko Niemcom poważnie pogorszyły klimat w stosunkach pomiędzy dwoma narodami. Dodatkowo wpływa to negatywnie na wizerunek Grecji i na przepływ rezerwacji tegorocznego sezonu turystycznego.

– Podobne trudności napotykamy również podczas starań o zwiększenie eksportu i przyciągnięcia inwestycji – powiedział.

Biorąc pod uwagę stałe poparcie naszych europejskich partnerów i fakt pozostania Grecji w strefie euro, państwo greckie powinno jak najszybciej ustalić, że jego priorytetem jest zmiana negatywnej atmosfery i poprawa wizerunku Grecji za granicą. Podkreśla to Stowarzyszenie zauważając, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek, istnieje potrzeba natychmiastowego ustanowienia i funkcjonowania wspólnego działu marketingu z udziałem sektora publicznego i prywatnego.

SETE wraz z Bundesverein der Deutschen Tourismus Wirtschaft (www.btw.de – Federalne Stowarzyszenie Niemieckiej Turystyki, które jest odpowiednikiem greckiego SETE) współpracują aby wspólnie podjąć działania zmierzające do poprawy stosunków pomiędzy dwoma krajami.

 

Tekst: kathimerini.gr

About Olimpia Dragouni

Redaktor naczelna portalu Bałkanistyka.org. Autorka doktoratu o Macedonii (UW), badaczka islamu na Bałkanach. Prywatnie pół-Greczynka. We are the Borg. Resistance is futile.
KOMENTARZE