Home / Gospodarka / Handel / Słowenia: 45. Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Celju

Słowenia: 45. Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Celju

Dzisiaj rozpoczęły się w Celju 45. Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości (MOS), potrwają do wtorku (18.09). Tegoroczna uroczystość otwarcia została poświęcona sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw, na pytania przedsiębiorców odpowiadał minister rozwoju gospodarczego i technologii Radovan Žerjav.

W 16 halach targowych i na zewnętrznych powierzchniach wystawowych przedstawi się ponad 1600 wystawców z 34 państw.

Dyrektor wykonawcza spółki Celijski sejem Breda Obrez Preskar wyraziła szczególne zadowolenie z licznej międzynarodowej reprezentacji obecnej na tegorocznych targach. Odbędzie się osiem łącznych prezentacji państw, z czego cztery (Czechy, Węgry, Polska i Tajlandia) po raz pierwszy wystąpią w grupach zorganizowanych.

– Przedstawiciele tych państw zapewniają, że wszystkie one widzą potencjał we współpracy Słowenią – powiedziała Breda Obrez Preskar.

Zapowiedziała również, że w tym roku na targach będzie można uczestniczyć w bardzo ciekawych prezentacjach możliwości współpracy gospodarczej, a spotkania biznesowe uzupełnią turystyczno-kulturalno-kulinarne prezentacje państw członkowskich.

W ramach targów odbędzie się również międzynarodowa konferencja biznesowa „Możliwości biznesowe w Słowenii” ze spotkaniem rzemieślników i przedsiębiorców z UE i południowowschodniej Europy, konferencja „Możliwości inwestycyjne słoweńskich firm w Serbii” oraz prezentacja gospodarki Ekwadoru i możliwości współpracy.

W targach weźmie także udział słoweński minister spraw zagranicznych Karl Erjavec, który wraz ze współpracownikami przedstawi działalność dyplomacji gospodarczej słoweńskim firmom, będzie również okazja do wymiany opinii na temat ulepszania wzajemnej współpracy.

Na MOS-ie zostaną też podjęte tematy przyspieszania i wzmacniania regionalnej współpracy gospodarczej między Serbią i Słowenią, odbędzie się tradycyjny dzień Wojwodiny, a Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Słowenii przygotuje seminarium o tym, jak efektywnie prowadzić interesy we Włoszech i w Austrii.

Źródła: gazela.dnevnik.si, podjetnistvo.finance.si

About Aleksandra Goczol

KOMENTARZE