Home / Bałkany / Słowenia / Słowenia: Bojan Brank pozostaje na czele zarządu portu Koper

Słowenia: Bojan Brank pozostaje na czele zarządu portu Koper

Termin nadsyłania kandydatur na stanowisko prezesa portu Koper dobiegł końca, a spośród nadesłanych propozycji nie wybrano żadnego z kandydatów. Rada Nadzorcza spółki podczas poniedziałkowego spotkania podjęła decyzję, że pełniący dotychczas obowiązki prezesa Portu  Koper Bojan Brank pozostanie na czele zarządu do momentu wyboru nowego prezesa, czyli najpóźniej do 6 października 2013 r. – oznajmił przewodniczący Rady Nadzorczej Janez Požar.

Brank cieszy się zaufaniem całego zarządu i dobrze wypełnia swoje obowiązki. Obecna Rada Nadzorcza nie będzie już musiała szukać głowy zarządu portu Koper. Myślę, że w tym momencie była to najlepsza decyzja, żeby nie wybierać nikogo nowego na miejsce prezesa, kiedy to Brank dobrze sprawuje swoją funkcję. Byliśmy gotowi zaproponować mu pięcioletnią kadencję, jednak Brank z powodów osobistych nie mógł przyjąć tej propozycji – informuje Požar.

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza Portu Koper 7 września odwołała prezesa spółki Gregora Veselka i powołała Branka Bojana na pełniącego funkcję prezesa na okres maksymalnie dwóch miesięcy. Powodem nieoczekiwanego zwolnienia ówczesnego prezesa była utrata zaufania Zarządu wobec niego. Veselko odpiera zarzuty i w dalszym ciągu uważa, że w ostatnich trzech latach spółka pod jego kierownictwem miała się bardzo dobrze.

 

Źródło: delo.si, primorska.info, 24ur.com

About Katarzyna Baran

KOMENTARZE