Home / Gospodarka / Słowenia: Gorenje otwiera nową fabrykę w Serbii

Słowenia: Gorenje otwiera nową fabrykę w Serbii

Gorenje - delo.si
Gorenje otworzyło drugą jednostkę produkcyjną w Serbii – fabrykę chłodziarko-zamrażarek. Pierwszą jednostkę produkcyjną Gorenje otworzyło w miejscowości Valjevo w 2006 roku.

W tym roku, w obu jednostkach Gorenje wyprodukuje łącznie 800 000 aparatów. Wkład w nową fabrykę wynosi 21 mln EUR.

Gorenje przeniosło do Valjeva większość produkcji chłodziarko-zamrażarek. W Velenju pozostała produkcja chłodziarko-zamrażarek do zabudowy oraz wolnostojących chłodziarko-zamrażarek, należących do wyższego przedziału cenowego.

W zeszłym roku firma rozpoczęła restrukturyzację lokalizacji produkcyjnych na szeroką skalę. Działanie to ma na celu zwiększenie przychodów i poprawę konkurencyjności. Do tej pory z fabryki z Finlandii do fabryki w Czechach przeniesiono całą produkcję urządzeń kuchennych, obecnie przenoszona jest także cała produkcja pralek i suszarek z fabryki w Szwecji do głównej fabryki Gorenje w Velenju.

Latem Gorenje przeniesie ze Szwecji do Velenja całą produkcję zmywarek, która rozpocznie się w Velenju w sierpniu. Po zakończeniu restrukturyzacji, Gorenje będzie wytwarzało sprzęt gospodarczy tylko w trzech fabrykach: w Słowenii, Serbii i w Czechach.

Źródło: rtvslo.si, delo.si

About Aleksandra Goczol

KOMENTARZE