Home / Polityka / Słowenia: Kangler rezygnuje ze stanowiska burmistrza Mariboru

Słowenia: Kangler rezygnuje ze stanowiska burmistrza Mariboru

 

Burmistrz Mariboru, Franc Kangler ogłosił podczas konferencji prasowej, że ustąpi z pełnionego przez siebie stanowiska 31 grudnia br. Przypomnijmy, że od kilku tygodniu mieszkańcy Mariboru protestują przeciwko rządom Kanglera i żądają jego jak najszybszego odejścia. Główny zainteresowany deklaruje, że rezygnuje ze stanowiska burmistrza, ale nie urzędnika państwowego.

Na czwartkowej konferencji prasowej burmistrz nie odpowiadał na pytania dziennikarzy, złożył jedynie oświadczenie o decyzji w sprawie swojego odejścia. Zaznaczył, że powodem jego rezygnacji nie były protesty mieszkańców, ale fakt, że jego rodzina i współpracownicy nękani są w ostatnim czasie groźbami. Poinformował również, że bez względu na swoją zawodową przyszłość zawsze będzie walczył o dobro swojego miasta.

– Mieszkańcy Mariboru są ludźmi uczciwymi i wkrótce zdadzą sobie sprawę, kto ich wykorzystał. Nie mówię, że my nie popełniliśmy w przeszłości kilku błędów, ale ludzie chodzą po ulicach i widzą jak miasto rozwinęło się za mojej kadencji. Będą później myśleć, dlaczego wcześniej nie działo się tyle, ile za moich rządów i docenią moją pracę. Myślę, że chodzi tutaj o manewr lewicy, która wykorzystuje niepokój społeczeństwa i kryzys ekonomiczno-gospodarczy – komentuje Kangler.

 

Źródło: rtvslo.si, delo.si

 

About Katarzyna Baran

KOMENTARZE