Home / Gospodarka / Inwestycje / Słowenia na Targach MIPIM w Cannes

Słowenia na Targach MIPIM w Cannes

NUK II - delo.si
We francuskim Cannes rozpoczęły się wczoraj czterodniowe Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM. W Targach bierze udział reprezentacja Słowenii, która prezentuje swój kraj jako atrakcyjne miejsce dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz miejsce interesujących możliwości inwestycyjnych.

Targi MIPIM to największe międzynarodowe miejsce spotkań zarówno przedsiębiorstw i agencji z branży nieruchomości, które oferują swoje projekty, jak i szukających nowych możliwości potencjalnych inwestorów.

Prezentację Słowenii przygotowała Publiczna Agencja ds. Wspierania Przedsiębiorczości, Innowacyjności, Rozwoju, Inwestycji i Turystyki (Javna agencija za spodbujanje podjetništva, inovativnosti, razvoja, investicij in turizma) – Spirit Slovenija. Na słoweńskim stoisku, oprócz niej zaprezentują się również Gmina Miejska Lublana oraz przedstawiciele poszczególnych projektów inwestycyjnych. Według informacji przekazanych przez Agencję Spirit, chodzi o biznesowo-mieszkalny obiekt ŠUMI, NUK II – nowa narodowa biblioteka uniwersytecka, centrum biznesowe City Tower i projekt przebudowy Slovenskiej cesty.

Targi MIPIM są dobrą okazją na zapoznanie się z nowymi trendami na rynku nieruchomości oraz na rozmowy z inwestorami i doradcami z branży inwestycyjnej. Organizatorzy w tym roku spodziewają się ok. 20 000 uczestników z 80 państw, wśród nich aż 4300 inwestorów. W czasie targów odbędzie się również szereg seminariów, konferencji i innych wydarzeń towarzyszących.

Oprócz prezentacji na Targach MIPIM Agencja Spirit zamierza w tym roku aktywnie uczestniczyć w innych wybranych targach z branży inwestycji i nieruchomości, na których wraz z zaproszonymi firmami będzie prezentować i oferować projekty inwestycyjne. Będą to między innymi Targi EIRE w Mediolanie i ExpoReal w Monachium.

Źródło: delo.si

About Aleksandra Goczol

KOMENTARZE