Home / Gospodarka / Słowenia: Nowe połączenia lotnicze z lotniska w Lublanie

Słowenia: Nowe połączenia lotnicze z lotniska w Lublanie

ADRIA - delo.si
W letnim rozkładzie lotów słoweńskiego Lotniska im. Jožeta Pučnika w Lublanie, pojawiło się wiele nowości. Po zimowej przerwie Lublanę i Helsinki ponownie połączy przewoźnik Finnair, powrócą również loty krajowego przewoźnika Adrii Airways do Paryża.

Liczbę lotów ze słoweńskiego lotniska zwiększy przewoźnik Turkish Airlines – loty do Istambułu odbywać się będą codziennie, czyli o dwa loty tygodniowo więcej niż do tej pory.

– Wzmocnione połączenie z Istambułem jest skutkiem coraz większego obłożenia samolotów w ostatnim okresie. Zapewni ono lepsze powiązanie naszego regionu z Bliskim i Dalekim Wschodem, co będzie miało istotne znaczenie dla dobrego dostępu do szybko rozwijających się gospodarek, korzystnie wpłynie również na wzrost liczby turystów w Słowenii. Aerodrom Lublana, dzięki dodatkowym lotom na linii przewoźnika Turkish Airlines do Istambułu, oczekuje na 65.000 podróżnych w skali roku – powiedział dyrektor sektora komercjalnego Aerodrom Lublana Janez Krašnja.

Samoloty przewoźnika tanich linii lotniczych Wizz Air, podobnie jak w zimowym rozkładzie, w każdy poniedziałek i piątek będą latały na lotnisko Charleroi (Bruksela), a na lotnisko Luton (Londyn) w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Do Londynu będzie również codziennie latał niskobudżetowy przewoźnik easyJet.

W tym roku słoweńskie lotnisko ma również w ofercie wiele lotów czarterowych, nowościami w rozkładzie są połączenia z Teneryfą i Marokiem, w ofercie pozostają również ulubione letnie kierunki podróży, takie jak Grecja, Turcja, Hiszpania, Egipt, Bułgaria, Tunezja i Malta.

Źródło: delo.si

About Aleksandra Goczol

KOMENTARZE