Home / Gospodarka / Słowenia: Polski przedsiębiorca zainteresowany Mercatorem

Słowenia: Polski przedsiębiorca zainteresowany Mercatorem

Mercator - instore.si

Do konkurentów Ivicy Todoricia (Agrokor) walczącego o zdobycie Mercatora, dołączy Mariusz Świtalski, założyciel pierwszej i obecnie trzeciej pod względem wielkości sieci handlowej w Polsce.Świtalski znany jest z tego, że rozwija przedsiębiorstwa, by następnie je sprzedać. W ten sposób założył i sprzedał dwie największe sieci handlowe w Polsce.

Obecnie jest zaangażowany głównie w biznes nieruchomościowy. Jego kariera rozpoczęła się od kawy. W 1997 roku założył obecnie największą polską sieć dyskontową Biedronka. Po dwóch latach sprzedał ją Portugalczykom i stworzył sieć Żabka, działającą w Polsce i Czechach. Obecnie jest w posiadaniu prywatnego funduszu inwestycyjnego Mid Europa Partners i jak podaje portal Finance będzie konkurował o kupno Mercatora.

Przypomnijmy, że wiążące oferty na zakup 53% akcji Mercator wysłały chorwacki Agrokor oraz prywatne fundusze inwestycyjne CVC Capital Partners, Mid Europa Partners oraz Bain Capital Partners.

Źródło: finance.si, intore.si, zurnal24.si

 

 

About Katarzyna Baran

KOMENTARZE

„Po dwóch latach [Mariusz Świtalski] sprzedał ją Portugalczykom i stworzył sieć Żabka, działającą w Polsce i Czechach. Obecnie jest w posiadaniu prywatnego funduszu inwestycyjnego Mid Europa Partners i jak podaje portal Finance będzie konkurował o kupno Mercatora.”
Przepraszam bardzo, ale nie rozumiem:
1. Kto jest w posiadaniu Mid Europa Partners ?
2. Kto będzie konkurował o kupno Mercatora ?