Home / Polityka / Słowenia: Rząd zamroził proces ratyfikacji ACTA

Słowenia: Rząd zamroził proces ratyfikacji ACTA

Słoweński rząd poinformował 15 marca Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Technologii o wstrzymaniu się z ratyfikacją porozumienia ACTA, dopóki senat nie zdecyduje inaczej.

Przypomnijmy, minister rozwoju gospodarczego i technologii Radovan Žerjav zapowiadał już w połowie lutego zamrożenie ratyfikacji ACTA.

Dyrektor Urzędu Komunikacji Anže Logar podczas konferencji prasowej wyjaśnił, że rząd zdecydował się na wstrzymanie procesu ratyfikacji, ponieważ debata na ten temat trwa jeszcze na szczeblu Unii Europejskiej.

Według niego, nierozsądnie byłoby uprzedzać wynik tej debaty, dlatego rząd słoweński poczeka na jej koniec i podporządkuje się podjętym decyzjom. Natomiast do tego czasu ratyfikacja porozumienia zostaje zamrożona.

Porozumienie ACTA zostało podpisane 26 stycznia w Tokio przez przedstawicieli Komisji Europejskiej i 22 z 27 państw członkowskich Unii, między innymi również przez Słowenię. Musi ono zostać jeszcze zatwierdzone przez Parlament Europejski i parlamenty krajów członkowskich.
Z powodu niezadowolenia społecznego, jakie przyniosło podpisanie porozumienia, również wiele innych krajów zdecydowało się na wstrzymanie procesu ratyfikacji.

 

Źródło: web.vecer,com, rtvslo.si

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE