Home / Gospodarka / Inwestycje / Słowenia: Todorić sprzeda Konzum Mercatorowi?

Słowenia: Todorić sprzeda Konzum Mercatorowi?

Prezes zarządu i właściciel większości udziałów chorwackiego koncernu Agrokor Ivica Todorić w rozmowie z gazetą Jutranji List powiedział, że jest gotowy sprzedać Konzum Mercatorowi za odpowiednią cenę.
– Jestem przekonany, że w regionie nie ma większej i silniejszej logiki od tej, aby połączyć obie spółki – odpowiedział na pytanie, czy połączenie Mercatora i Konzuma ma przyszłość.
Jak wyjaśnił, wszystkie wyliczenia, przygotowywane przez specjalistów, potwierdzają ogromny potencjał połączonej spółki. Według właściciela Agrokora na połączeniu jego firmy z Mercatorem zyskaliby wszyscy.
– Słowenia i jej banki dostałyby potrzebne pieniądze, dla dostawców otworzyłby się większy rynek – powiedział Todorić.
Agrokor zatrudnia w regionie około 40.000 ludzi.
Proces sprzedaży chorwackiemu koncernowi 52,10 % udziałów Mercatora rozpoczął się latem zeszłego roku. 7. lutego odstąpiono od oferty, gdyż Agrokor i konsorcjum sprzedawców – Pivovarna Laško  i NFD Holding, nie zdołało dojść do porozumienia. Za akcje spółki oferowano 221 EUR. W Agrokorze uznano, że proces sprzedaży przeciągał się w czasie, a możliwość urzeczywistnienia transakcji na satysfakcjonujących dla niego warunkach nie była zagwarantowana.

Tekst: web.vecer.com, tłum. Aleksandra Goczoł

About Łukasz Fleischerowicz