Home / Bałkany / Ślub stulecia w Serbii – Novak Đoković nie jest już kawalerem!
novak

Ślub stulecia w Serbii – Novak Đoković nie jest już kawalerem!

Novak Đoković i Jelena Ristić zostali małżeństwem. Para pobrała się 12 lipca w cerkwi świętego Stefana w nadmorskiej miejscowości Sveti Stefan w Czarnogórze. Uroczystość odbyła się w gronie przyjaciół i rodziny. Trzy dni wcześniej nastąpił ślub cywilny. Jelena Ristić przyjęła nazwisko partnera.

Państwo młodzi zadbali również o swoją prywatność w tym szczególnym dniu. Fotoreporterzy nie mieli okazji, aby zrobić zdjęcia podczas ślubu, ponieważ organizatorzy wesela ustawili wielki namiot przy wjeździe na wyspę. Para młoda powiedziała sobie sakramentalne „tak” na wynajętej prywatnej plaży Królewskiej (Kraljičina plaža). Świadkiem pana młodego został długoletni przyjaciel tenisisty Neven Marković.

Wśród 210 gości pojawili się tenisiści z całego świata oraz gwiazdy Hollywood m.in. koledzy Đokovicia z reprezentacji Serbii: Viktor Troicki, Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić oraz gwiazdy światowego tenisa Andy Murray, Rafael Nadal, Maria Szarapowa. Organizatorzy ślubu wynajęli ochronę, aby gwiazdy czuły się bezpiecznie. Pracownicy hotelu, w którym odbywała się uroczystość musieli podpisać oświadczenie, że nie zdradzą szczegółów dotyczących przebiegu ceremonii, nie będą nikogo nagrywać czy fotografować. Prywatne zdjęcia ze ślubu będą pilnie strzeżone. Para młoda chce w przyszłości je sprzedać, a dochód przekazać na cele charytatywne.

Jelena i Novak poznali się w szkole średniej. Po ośmiu latach znajomości postanowili się pobrać. Đoković na miejsce zaślubin wybrał Czarnogórę, ponieważ dziadek tenisisty pochodził z okolic Niksicia, a z inicjatywy ojca rodzina przeprowadziła się do Belgradu.

W niedzielę 6 lipca Đoković pokonał Rogera Federera. Serb wygrał w pięciu setach w finale Wimbledonu. Numer jeden światowego tenisa zadedykował zwycięstwo przyszłej żonie i dziecku. – Wiele pięknych chwil przede mną, małżeństwo, za kilka miesięcy zostanę ojcem… Będę się cieszył czasem spędzonym z rodziną i moją przyszłą żoną – mówił po wygranej na Wimbledonie Đoković. Partnerka Đokovicia Jelena jest dyrektorem fundacji Novaka Đokovicia.

Do tej pory Novak Đoković zdobył 45 tytułów, 4 razy wygrał Australian Open, dwa razy Wimbledon i jeden raz US Open, został brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) i zajął czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012), w rankingu singlowym ATP zajmuje pierwsze miejsce ponownie od 7 lipca 2014r.

źródła: vesti – online.com, pobjeda.me, story.rs

About Agnieszka Kawczyńska

Ukończyła slawistykę na UŁ, aktualnie studiuje na II stopniu SEW na UW. Uzależniona od kultury serbskiej. Wielbicielka historii sztuki i kina autorskiego. W wolnych chwilach czyta Houellebecq'a.
KOMENTARZE