Home / Bałkany / BiH / Soczi: 44 i 78 miejsce reprezentantów BiH
BiH u Sociju - klix.ba

Soczi: 44 i 78 miejsce reprezentantów BiH

Do tej pory w Soczi mogliśmy obserwować zmagania dwojga reprezentantów Bośni i Hercegowiny – Igora Laikerta (narciarstwo alpejskie, zjazd mężczyzn) i Tanji Karišik (biatlon, sprint kobiet). Zajęli oni odpowiednio 44 i 78 miejsce w klasyfikacji.

Złoty medal w zjeździe, pierwszej konkurencji igrzysk w Soczi w narciarstwie alpejskim, zdobył Austriak Matthias Mayer z czasem 2:06:23, reprezentant BiH, Igor Laikert ukończył konkurencję na 44 miejscu z czasem 2:15:07. Będziemy mogli zobaczyć go jeszcze czterokrotnie: 14 lutego (superkombinacja mężczyzn), 16 lutego (supergigant mężczyzn), 19 lutego (slalom gigant mężczyzn) i 22 lutego (slalom mężczyzn).

Słowaczka – Anastasija Kuźmina – została mistrzynią olimpijską w biatlonowym sprincie na 7,5 km. Tanja Karišik, reprezentantka BiH, zajęła 78 miejsce. Jej kolejne zmagania będziemy mogli obserwować już 11 lutego – wtedy odbędzie się sprint stylem dowolnym oraz 13 i 14 lutego – bieg techniką klasyczną na 10 km (w którym nasza polska reprezentantka – Justyna Kowalczyk – sprawdza się najlepiej) i biatlon – bieg indywidualny na 15 km.

Tanja Karišik jest 22-letnią bośniacką biegaczką narciarską i biatlonistką, dla której te Igrzyska są pierwszymi w karierze sportowej, podobnie jak dla o rok starszego Igora Laikerta.

 

Pozostali reprezentanci BiH wystąpią:

Mladen Plakalović – 11 i 23 lutego,

Žana Novaković – 18 i 21 lutego,

Marko Rudić – 19 i 22 lutego.

 

Źrodło: avaz.ba, klix.ba, radiosarajevo.ba

About Angelika Zanki

Absolwentka Europeistyki i Slawistyki Zachodniej i Południowej (kroatystyka) na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała również na Wydziale Filozoficznym w Zagrzebiu, doktorantka UW. Jej korzenie wywodzą się z Dalmacji, stąd miłość do Chorwacji i zainteresowanie całym regionem. Lubi zajmować się tłumaczeniami i uczeniem chorwackiego. Zainteresowana sytuacją polityczną i gospodarczą Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, jak i kulturą obu krajów.
KOMENTARZE