Home / Społeczeństwo / Sofia drugim miastem w Europie w rankingu najtańszych miejsc dla turystów

Sofia drugim miastem w Europie w rankingu najtańszych miejsc dla turystów

 

europe.actualno.com

Sofia jest drugim najtańszym miejscem na wakacje w Europie według rankingu The European Backpacker Index 2013 sporządzonego przez redaktorów amerykańskiego portalu Price of Travel, który od trzech lat gromadzi bazę danych na temat kosztów podróży do każdego zakątka świata. W klasyfikacji wzięto pod uwagę 47 miast w Europie.

Oszacowano, że najbardziej ekonomiczny pobyt w Sofii to wydatek rzędu 79 zł dziennie: około 29-31 zł za zakwaterowanie w hostelu ze śniadaniem, 30 zł – wyżywienie na cały dzień, 17 zł – komunikacja miejska, rozrywki, atrakcje turystyczne.

Liderem wśród niskobudżetowych a zarazem atrakcyjnych turystycznie europejskich miast został Bukareszt (ok. 78 zł/dzień pobytu). W rankingu dominują stolice Europy Środkowej i Wschodniej. Tuż za Sofią, na 3. miejscu znalazł się Kraków, następnie kolejno: Sarajewo, Kijów, Ryga, Belgrad, Budapeszt, Warszawa i Zagrzeb.

Na drugim biegunie jest Zurych w Szwajcarii, który po raz kolejny został uznany za najbardziej kosztowne miejsce urlopowe – jeden dzień spędzony w Zurychu to koszt około 367 zł.

Źródło: business.actualno.com, btvnews.bg, reporterbg.com, investor.bg.

 

About Anna Teklińska

KOMENTARZE