Home / Bałkany / BiH / Spółka holdingowa Asamer rozważa ekspansję na rynek RS

Spółka holdingowa Asamer rozważa ekspansję na rynek RS

http://www.technikerredoute.at/

Austriacka spółka holdingowa Asamer, działająca w ponad 20 krajach i zatrudniająca ponad 5000 pracowników, dostrzega ogromny potencjał do rozwoju i ekspansji na rynku RS, na co zwrócił uwagę prezes firmy, Klaus Fodenger, ogłaszając, iż wkrótce przedsiębiorstwo wkrótce rozpocznie działalność również w RS.

– Potencjalne zastosowanie produktów firmy, betonu i cementu, może mieć wpływ na rozwój możliwości produkcyjnych i ulokowanie przedsiębiorstwa w Republice Serbskiej – oznajmił Fodenger podczas oficjalnego spotkania w Banja Luce, które zorganizowane zostało we współpracy z wydziałem handlowym austriackiej ambasady w Bośni i przy wsparciu przedstawicielstwa RS we Wiedniu.
Prezes wyjaśnił, że dla firmy szczególnie obiecujące są sektor energetyczny i infrastruktura, będące priorytetowymi kierunkami rozwoju RS, dlatego też widzi duże możliwości ekspansji, szczególnie dzięki pozytywnym doświadczeniom i przyjaźniom zawartym z lokalnymi przedsiębiorstwami, które zaowocować mogłyby współpracą z partnerami biznesowymi nie tylko z Austrii, ale całej UE.

Asamer jest jednym z austriackich pionierów skutecznie prywatyzujących regionalne przedsiębiorstwa, głównie z sektora materiałów budowlanych.  Z powodzeniem działa na rynkach UE, w Rosji, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Serbii i BiH (fabryka cementu „Lukavac”).

Źródło: indikator.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE