Home / Bałkany / Bułgaria / Stanowisko Bułgarii w kwestii wejścia Macedonii do UE zaskoczyło Europę

Stanowisko Bułgarii w kwestii wejścia Macedonii do UE zaskoczyło Europę

Macedoński minister Spraw zagranicznych, Nikoła Poposki oznajmił, iż sprzeciw Bułgarii wobec wejścia Macedonii do Unii Europejskiej był wielkim zaskoczeniem dla państw unijnych. Minister dodał, że decyzja ta podyktowana została wewnętrznymi interesami politycznymi Bułgarii.

Poposki stwierdził, że ostatnia korespondencja między Bułgarią i Macedonią otworzyła szansę na prowadzenie dialogu między państwami. W związku z tym Macedonia przyszłe miesiące chce poświęcić na prowadzenie z Bułgarią rozmów, które będą dotyczyć poparcia ich kandydatury na członka UE. Dodał również, że Macedonia będzie ciężko pracować nad wzajemnymi relacjami z sąsiadem.

 

Źródło: pressadaily.bg, novinite.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE