Home / Nauka / Studentki z Belgradu z nagrodą Microsoftu
adajam-rts.rs

Studentki z Belgradu z nagrodą Microsoftu

Cztery studentki z Serbii zajęły pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Microsoftu, podaje na swojej stronie internetowej stacja telewizyjna RTS. Dziewczyny wymyśliły aplikację, na system Windows Phone 8, promującą aktywność fizyczną. Aplikacja jest pomyślana z myślą o dzieciach, ale mogą korzystać z niej także nauczyciele w przygotowaniu zajęć sportowych.

W konkursie brały udział żeńskie drużyny z całego świata. Zadaniem było stworzenie aplikacji, która będzie nawiązywała do atletyki czy fitnessu. Zwycięską drużynę „AdaJAMM” tworzą cztery studentki Wydziału Technologii Informacyjnych belgradzkiego Uniwersytetu Metropolitan – Jovana Kovač, Ana Roić, Jelena-Marina Bradarić i Maša Pejčić. Nad projektem czuwała dr Miroslava Raspopović.

Dyrektor generalny Microsoft Serbia, Jugoslav Pirić jest dumny z sukcesu czterech studentek. – Ich zwycięstwo jest dowodem na to, że Serbia staje się ważnym punktem na światowej mapie technologii informacyjnych – mówi Pirić.

Studentkom gratulował także przewodniczący serbskiego parlamentu, Nebojša Stefanović. W liście gratulacyjnym napisał: „Projektem strategicznym Serbii jest to, by zwiększała ona liczbę osób z wyższym wykształceniem, które dysponują nowoczesną wiedzą. Wierzę w to, że i wy będziecie miały w to swój wkład, bo technologie informacyjne to przyszłość naszego kraju”.

Źródła. rts.rs, ues.rs.ba, inaginecup.com

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE