Home / Baklava / Studiuj, podróżuj, zarabiaj! Śląska slawistyka zaprasza maturzystów!
neofilologia sosnowiec

Studiuj, podróżuj, zarabiaj! Śląska slawistyka zaprasza maturzystów!

Studiuj slawistykę!

Podróżuj, poznawaj obce języki i kultury, znajdź dobrze płatną pracę

Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego zaprasza Maturzystów (i nie tylko!) na Dzień Otwarty i spotkanie z lektorami języka bułgarskiego, chorwackiego, macedońskiego, słowackiego, słoweńskiego i serbskiego.

Zwięźle przedstawimy Wam naszą ofertę edukacyjną i opowiemy:

– dlaczego lepiej jest studiować języki i kultury niszowe,
– na czym polegają studia slawistyczne,
– jak zwiedzać obce kraje dzięki stypendiom,
– jak humanista może dobrze zarabiać.

Nauczymy Was zwrotów w językach słowiańskich przydatnych w podróży i w czasie wakacji!

Wtorek, 31. maj, 11-15h, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – CINiBA, Bankowa 11a, 40-007 Katowice

Uczestnicy: mgr Srdjan Papić, lektor języka serbskiego (11:00), mgr Elena Micevska, l.j. macedońskiego (11:30), mgr Tina Jugovič, l.j. słoweńskiego (12:15), dr Andrea Goótšová, l.j. słowackiego (13:00), dr Iliana Genew-Puhalewa, l.j. bułgarskiego (13:30), mgr Petra Gverić Katana, l.j. chorwackiego (14:00)

Poznajcie opinie naszych wychowanków:

Ukończenie studiów na śląskiej slawistyce dało mi nie tylko możliwość zatrudnienia się w światowej korporacji, ale przede wszystkim dało mi wybór miejsca pracy. Ze studiów i wyjazdów stypendialnych zrodziła się pasja do kultury bułgarskiej, którą pielęgnuję do dziś. Drugi raz wybrałabym tak samo.
Krystyna Łabędzka, absolwentka bułgarystyki

W trakcie studiów, wykorzystując trzymiesięczne wakacje, pracowałam jako rezydent i pilot wycieczek w Chorwacji i Czarnogórze. Z biegiem czasu, studia udało mi się połączyć także z pracą w Konsulacie Republiki Serbii w Czeladzi. A w trakcie roku akademickiego szlifowałam swoje umiejętności tłumaczeniowe podczas licznych spotkań z profesorami i autorami z całych Bałkanów.
Dominika Dossman, studentka serbistyki i kroatystyki

Dzięki studiowaniu filologii słowiańskiej miałam okazję skorzystać z kilku stypendiów, które umożliwiły mi poznanie całych Bałkanów i nie tylko. Najwspanialszym doświadczeniem było studiowanie i pobyt w Serbii przez ponad 5 miesięcy, a także letnie szkoły języka macedońskiego w Macedonii oczywiście! Na tym jednak mapa moich podróży w czasie studiów (i dzięki nim) się nie kończy. Odwiedziłam m.in. Czarnogórę, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Słowenię, Bułgarię, Rumunię, Albanię i Austrię. W planach oczywiście są kolejne wyjazdy, ponieważ zostało jeszcze kilka stypendiów do wykorzystania i krajów do zobaczenia!
Estera Sobalkowska, studentka serbistyki i macedonistyki

Organizatorzy: Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka UŚ i UE w Katowicach

Więcej informacji tutaj:http://www.slaw.us.edu.pl/?page_id=145

KOMENTARZE