Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Świąteczna gorączka nie sprzyja udanym zakupom
akcija

Bułgaria: Świąteczna gorączka nie sprzyja udanym zakupom

Święta to głównie czas relaksu i odpoczynku, pozytywnych emocji. Dla przedsiębiorców jest to doskonały okres na zwiększenie sprzedaży. Niestety, wielu z nich próbuje wykorzystać sytuację i sprzedawać towary, których termin ważności kończy się lub chociażby są niepewnej jakości.

- Ułatwia to fakt, że kupujący w świątecznej euforii i pośpiechu nie czytają z należytą uwagą warunków promocji i nie zwracają uwagi na etykiety. – tłumaczy prezes Stowarzyszenia „Aktywni konsumenci”, Bogomił Nikołow.

Stowarzyszenie apeluje o zachowanie ostrożności przy zawieraniu umów i dokładne czytanie warunków. W okresie przedświątecznym należy być szczególnie ostrożnym przy zakupie telefonów i innych produktów wymagających spłat długoterminowych.

Dla zwiększenia ochrony praw konsumenta w Bułgarii w 2008 roku przyjęto Ustawę o ochronie konkurencji, która wprowadza ograniczenia promocji. Zgodnie z obowiązującym przepisami, sprzedawca nie może zaoferować prezentu dla nabywcy niezwiązanego z podstawowym produktem, który kupuje.

W okresie przedświątecznym, producenci szukają jednak coraz to nowych sposobów na zwiększenie sprzedaży. W Bułgarii głównymi organami zajmującymi się nadużyciami ze strony sprzedających są Komisja Ochrony Konsumentów i Komisja Ochrony Konkurencji.

Źródło: investor.bg

About Angelika Czarnopyś

KOMENTARZE