Home / Bałkany / Grecja / Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Grecji
tydzienprzedsiebiorczosci-gew.co

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Grecji

Organizacja non-profit Industry Disruptors- Game Changers (ID-GC) przygotowuje w Atenach obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem spotkań będzie stworzenie systemu, który wzmocni i wspomoże rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości krajów śródziemnomorskich i bałkańskich. Impreza poświęcona będzie przede wszystkim przedsiębiorczości start-up i otwartości na rynki zagraniczne.

W wydarzeniu weźmie udział 50 greckich przedsiębiorstw start-up, a 11 międzynarodowych czołowych przedstawicieli firm będzie uczestniczyć w dziesięciu warsztatach i rozmowach, we współpracy z greckimi przedsiębiorcami, dziennikarzami, ekonomistami i analitykami. Impreza, pod hasłem „Disrupt, Startup, ScaleUp”, będzie mieć miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Atenach „Megaron”, w dniach 23 i 24 listopada.

Greccy przedsiębiorcy w ciągu dwóch minut przedstawią publiczności i sędziom swój pomysł na biznes. Konkurencje są następujące:

-Re-Inspire Greece: konkurencja skierowana do grup absolwentów liceów lub uniwersytetów, którzy niedawno ukończyli szkoły, i którzy mają innowacyjne pomysły na rozwój rolno-spożywczego sektora w Grecji.

-SFEE Innovation Project: tu nagradzana jest innowacyjność i wzmocnienie przedsiębiorczości w sektorze zdrowia.

-CleanTech Open Global Ideas skupia się na tworzeniu czystego i „zielonego” świata. To pole do popisu dla przedsiębiorców działających lokalnie.

-Get in the Ring: jej celem jest nie tylko nawiązanie kontaktów przez młodych i utalentowanych przedsiębiorców z potencjalnymi inwestorami, ale i zachęcenie odwiedzających do rozpoczęcia własnej przygody z biznesem.

-Creative Business Cup: te światowe mistrzostwa twórczej przedsiębiorczości organizowane są w ponad czterdziestu krajach. Do przemysłów kreatywnych wliczają się: wzornictwo, architektura, oprogramowanie, reklama, książka i prasa, muzyka, radio i telewizja, parki tematyczne, sztuki performatywne, sztuki audiowizualne i sztuki piękne.

Pula nagród sięga 600 tys. EUR. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostaną umieszczeni na stronach internetowych 145 państw, które biorą udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości i wspierają go; w ten sposób otworzą się możliwości współpracy i rozwijania się za granicą.

Spośród 50 uczestniczących przedsiębiorstw, sędziowie wyłonią 16 najlepszych. Organizacja Industry Disruptors- Game Changers (ID-GC), dzięki strategicznej współpracy z renomowanymi podmiotami wspierającymi przedsiębiorczość zagraniczną, stwarza młodym przedsiębiorcom możliwość rozwijania swoich pomysłów poprzez kontakty w sieci, konkursy, kształcenie, dofinansowanie, mentoring oraz strategie komunikacyjne dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa start-up (więcej informacji: www.industrydisruptors.org).

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości został ustanowiony już niemal świętem możliwości dla młodych ludzi na całym świecie. Jego początki sięgają roku 2007. Pomysłodawcami imprezy są Carl Schramm, były prezes i dyrektor generalny Kauffman Foundation, oraz były premier Zjednoczonego Królestwa, Gordon Brown. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości rozszerzył się na 145 krajów, a w samym 2012 r. ponad 7,5 mln ludzi wzięło udział w prawie 20 tys. wydarzeń towarzyszących.

Imprezę wspierają znane i ważne osobistości światowej sceny politycznej i gospodarczej, np. Barack Obama, książę Karol, Michael Dell (Dell Inc.), Richard Branson (Virgin Group) i Muhammad Yunus (laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 2006 r.).

Bilet wstępu dla bezrobotnych i studentów kosztuje 7 EUR, dla reszty- 35 EUR (2 dni imprezy, udział we wszystkich warsztatach).    

Źródło: kathimerini.gr

About Rita Winiarska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Universidad de Alicante. Miłośniczka języków obcych, podróży i wszystkiego, co greckie. W wolnych chwilach czyta, pisze, tłumaczy i szlifuje języki.
KOMENTARZE