Home / Bałkany / BiH / Tancerka brzucha z BiH zajęła pierwsze miejsce na festiwalu tańca orientalnego w Duisburgu
klix.ba - lejla mehmedovic

Tancerka brzucha z BiH zajęła pierwsze miejsce na festiwalu tańca orientalnego w Duisburgu

Lejla Mehmedović z Tuzli zajełą pierwsze miejsce na jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali tańca orientalnego na świecie – Oriental Festival of Europe. Tancerka brzucha osiągnęła swój sukces w konkursie „Bellydancer of the world”, w kategorii Oriental fusion/Fantasy. Oriental Festival of Europe jest organizowany w Duisburgu od 21 lat. W 2012 odwiedziło go ponad 5500 gości. W tym roku festiwal odbywał się od 22 listopada do 2 grudnia.

W konkursie „Bellydancer of the world”, odbywającym się w ramach Oriental Festival of Europe, w tym roku wzięło udział ponad 450 uczestników z Ameryki, Azji i Europy. Tancerze rywalizowali w 5 kategoriach. Uczestniczki to bardzo często wielokrotnie nagradzane profesjonalne tancerki – niektóre z nich zwyciężały już w wielu konkursach tańca orientalnego (np. Miss Bellydance, Heshk Beshk, Cairo Festival), a także członkinie znanej grupy tanecznej Bellydance Superstars skupiającej najlepsze tancerki z całego świata i wyznaczającej standardy w nowoczesnych stylach tego tańca.

Przez ostatnie 10 lat popularność Oriental fusion wzrosła i przyciągnęła wiele tancerek, które rozwinęły ten styl. Oriental fusion to kombinacja tańca orientalnego z elementami innych stylów tańca, jak np. balet, modern dance, tribal, flamenco, tango, taniec jazzowy z wykorzystaniem rekwizytów.

Lejla Mehmedović wiele lat trenowała różne rodzaje tańca (m. in. taniec jazzowy, modern dance, show dance czy hip-hop). Pracowała także jako trenerka i choreograf w grupie tanecznej Valentino, dzięki czemu miała okazję występować na scenie z największymi gwiazdami bałkańskiej muzyki. W 2006 roku rozpoczęła treningi tańca orientalnego. Wcześniejsze doświadczenia taneczne Lejli przesądziły o wybraniu przez nią nowoczesnych odmian tego tańca. Tancerka założyła w Tuzli studio tańca Pop Lock, w którym do dzisiaj pracuje jako instruktor i choreograf.

http://www.youtube.com/watch?v=U7dxvZSzvKc

Źródło: klix.ba

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE