Home / Bałkany / Czarnogóra / Targi w Cannes: Duże zainteresowanie czarnogórskimi nieruchomościami

Targi w Cannes: Duże zainteresowanie czarnogórskimi nieruchomościami

PORTALANALITIKA - sajamkan

Stabilny system finansowy, dotychczasowe pozytywne doświadczenia części największych inwestorów i ukierunkowanie na inwestycje w przemysł hotelarski w Czarnogórze zainteresowały dużą ilość obecnych na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM we francuskim Cannes. W ramach targów na czarnogórskim stoisku odbyła się prezentacja zatytułowana: „Czarnogóra – nieznany brylant Morza Śródziemnego”, podczas której Minister zrównoważonego rozwoju i turystyki, Branimir Gvozdenović, przedstawił zgromadzonym możliwości inwestycyjne.

- Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z bogactwami naturalnymi naszego kraju i możliwościami inwestowania tak na południu, jak i na północy, ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Bjelasic i Komova – poinformowali przedstawiciele Ministerstwa.

Według Gvozdenovicia otwarty rynek, stabilna droga do UE i NATO, euro jako obowiązująca waluta i jedni z najbardziej znanych światowych touroperatorów działający w Czarnogórze, czynią ją atrakcyjnym partnerem dla realizacji projektów na poziomie europejskim. Firmy, które zaprezentowały się na czarnogórskim stoisku to m. in.: Adriatik Marinas – Porto Montenegro, Luštica developement, Monterra, Boka Fund oraz Safiro Montenegro.

Targi MIPIM to największe międzynarodowe targi nieruchomości, a w tym roku odbywają się już po raz dwudziesty czwarty. Około 20 000 tys. odwiedzających z ponad 90 krajów świata, wliczając w to ok. 4 200 przedstawicieli inwestorów, potencjalnych najemców i hotelarzy miało możliwość porozmawiać o sprawach zawodowych. Ministerstwo zrównoważonego rozwoju i turystyki Czarnogóry określiło Targi jako znakomitą możliwość dla promocji na rynku międzynarodowym, jak również dla spotkań i nawiązywania kontaktów biznesowych z inwestorami z zakresu nieruchomości. Zamiarem Branimira Gvozdenovicia było udzielenie potencjalnym zainteresowanym i międzynarodowym mediom rzetelnych informacji o klimacie inwestycyjnym i możliwościach inwestowania w Czarnogórze.

 

Źródło: portalanalitika.me, niksic.montenegro.travel.me, pobjeda.me 1 i 2, vijesti.me

About Krzysztof Kirdzik

Absolwent studiów licencjackich z historii i slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie kontynuuje studia historyczne. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół historii i kultury Europy-Środkowo Wschodniej w XX wieku. Szczególnie interesuje się dziejami dzisiejszej Chorwacji i Białorusi.
KOMENTARZE