Home / Bałkany / Czarnogóra / Tarik Hadžić i Ivana Bulatović reprezentantami Czarnogóry na ZIO w Soczi
Soczi 2014

Tarik Hadžić i Ivana Bulatović reprezentantami Czarnogóry na ZIO w Soczi

Czarnogórę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (ZIO) w Soczi reprezentują Tarik Hadžić i Ivana Bulatović, która jest pierwszą reprezentantką Czarnogóry na tych zawodach w historii, powiedział przedstawiciel Czarnogórskiego Komitetu Olimpijskiego, Dušan Simonović.
Hadžić i Bulatović wystąpią w slalomie i slalomie gigancie.
Simonović przypomniał, że reprezentanci Czarnogóry pojawią się na ZIO po raz drugi, wcześniej w Vancouver kraj reprezentował Bojan Kosić.
– Nie oczekujemy w Soczi spektakularnych efektów, startujemy by zdobyć doświadczenie, by lepiej pokazać Czarnogórę. Jest to jedna z naszych misji, sport nie jest dla nas celem, ale środkiem by reprezentować kraj. Jest to szansa dla młodych, by pokazali co potrafią, powiedział Simonović. Zaznaczył również, że Czarnogórski Komitet Olimpijski zrobił wszystko co było w jego mocy jeśli chodzi o pomoc sportowcom, zarówno ze strony organizacyjnej, jak i finansowej.
Tarik Hadžić powiedział, że jest bardzo zadowolony, że udało mu się spełnić normę olimpijską, szczególnie, że biorąc pod uwagę warunki, w których pracował i sprzęt z którego korzystał, nie było to proste. – Cieszę się, że mi się udało, ale jednocześnie jest mi przykro, że nie mieliśmy lepszych warunków by przygotować się do takich zawodów jakimi są igrzyska. Dam z siebie wszystko, tak by pokazać kraj i moje miasto Rožaje w jak najlepszym świetle, powiedział reprezentant.
Ivana Bulatović powiedziała natomiast, że mając na uwadze, że Czarnogóra nie ma tradycji w sportach alpejskich oraz fakt, że jest pierwszą żeńską reprezentantką kraju, nie oczekuje spektakularnych wyników. – Postaram się o jak najmniejszą stratę do prowadzącej, moim celem jest uzyskanie jak najlepszej pozycji. Mam nadzieję, że to nie będą moje ostatnie igrzyska, na następnych na pewno będziemy mogli mówić o lepszych wynikach, powiedziała zawodniczka.
Dyrektor reprezentacji, Rajko Kosić, poinformował, że zostały stworzone takie warunki, by już nigdy nie doszło w Czarnogórze do sytuacji, w której nie będzie przedstawicieli kraju na ZOI. – Ivana i Tarik są młodzi, to rocznik ’94, igrzyska pokażą im jak wyglądają tego typu zawodu i na pewno zmotywują ich do dalszej, ciężkiej pracy dla kolejnych zawodów i igrzysk, zakończył.
Jako pierwsza w Soczi będzie rywalizować Bulatović – 18 lutego odbędą się zawody w slalomie gigancie. Dzień później w tej samej konkurencji wystąpi Hadžić. Na 21 lutego zaplanowano slalom kobiet, a następnego dnia slalom mężczyzn.

Źródło: cdm.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE