Home / Kultura / Festiwale / TiranaFest: Muzyka, sport, rowery miast samochodów

TiranaFest: Muzyka, sport, rowery miast samochodów

Weekend 22-23 września przebiega w Tiranie pod znakiem muzyki, sportu i wspólnej zabawy w ramach festiwalu TiranaFest, do którego w sobotę dołączyły imprezy z okazji Dnia bez samochodu.

W muzycznym programie TiranaFest znalazły się koncerty zarówno artystów albańskich, jak i gości z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Spora część programu poświęcona jest też sportowi, w postaci pokazów, oraz turniejów i zawodów, a specjalną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których w sobotę i niedzielę czekała „Strefa dziecięca” z mnóstwem zabaw i atrakcji.

Festiwal TiranaFest zorganizowano dla uczczenia przypadającej w tym roku setnej rocznicy niepodległości Albanii, a imprezy odbywały się przede wszystkim na centralnym Placu Skanderbega.

W sobotę 22 września, Europejski Dzień bez Samochodu, ulicami Tirany przejechały tysiące rowerzystów pod hasłem „Moje miasto bez samochodu” chcąc zwrócić uwagę na korzyści płynące z wyboru takiego środka transportu. Imprezy towarzyszące zorganizowało miasto Tirana, Ministerstwo Środowiska oraz Ambasada UE w Tiranie.

 

Źródło: TV Scan, TiranaFest

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE