Home / Bałkany / Czarnogóra / Tivat rajem dla zagranicznych turystów
turisti - seebiz.net

Tivat rajem dla zagranicznych turystów

Z uwagi na duże projekty inwestycyjne, które realizuje się w Tivacie, można przewidzieć, że w ciągu najbliższych pięciu do 10 lat, to do niedawna przemysłowe miasto, stanie się miejscem spotkań turystów zagranicznych.
Planuje się między innymi, że Luštica bay będzie w sezonie przyjmowała 20 000 odwiedzających, a należy pamiętać, że na tym terenie działają się również: Porto Montenegro, Qatari Diar, Metropol i Grupa Boka, informuje Blic.
Dyrektor Turystycznej Organizacji (TO) Tivatu, Bernarda Moškov, powiedziała, że plan strategiczny miasta, do 2016, a także strategia rozwoju Czarnogóry do 2020 roku, koncentrują się na budowie obiektów hotelowych wysokiej klasy. – Udział obiektów hotelowych w całkowitym zakwaterowaniu w Tivacie, wynosi tylko 31,7%, i uważa się to za przeszkodę dla rozwoju turystyki, ponieważ właśnie hotele powinny stanowić trzon przemysłu turystycznego. Kategoria tych hoteli również jest poniżej standardów, więc budowa wysokiej klasy sektora hotelowego jest priorytetem. W ten sposób zdobędziemy możliwość zakwaterowania gości niezależnie od sezonu, a miasto będzie atrakcyjne przez cały rok, powiedziała Moškov.
Według niej, jeśli w najbliższej przyszłości, inwestorzy realizować będą wszystkie projekty na terenie Tivatu, będzie trudno utrzymać urok tego miejsca. – To zależy wyłącznie od nas samych, od każdego mieszkańca tego miasta. Ludzie muszą poszukać pomysłu na biznes, który będzie interesujący w lokalnej wspólnocie. Należy prezentować gościom wędkarstwo, zbiór oliwek, czy miodu, pokazywać wieczory folklorystyczne, festiwale religijne i kulinarne. Tylko w ten sposób będziemy w stanie pokazać oryginalność naszego miasta, poinformowała dyrektor TO Tivatu, dodając, że pomysł musi być prosty, ale mocny i taki, z którego będą wynikać kolejne koncepcje.

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE