Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: 18 nowych przystani w Izmirze

Turcja: 18 nowych przystani w Izmirze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tureckie Ministerstwo Transportu podjęło pierwsze kroki związane z powstaniem nad Morzem Egejskim, w Izmirze nowych portów jachtowych. Dzięki temu przedsięwzięciu wszystkie izmirskie przystanie będą w stanie pomieścić w sumie 8 tysięcy 365 jachtów. Do tej pory w izmirskich marinach mogło cumować 1965 jednostek. Zgodnie z projektem, w 18 nowych lokalizacjach znajdzie się miejsce dla 6400 łodzi.

Na razie wstępną kwalifikację przetargową na budowę przystani Karşıyaka  i Bayraklı przeszło 10 firm. Przystanie mają pomieścić 500 jednostek pływających.

W kolejnych dniach odbędą się wstępne eliminacje przetargowe dotyczące projektów İnciraltı (umożliwiający postój 550 jachtów), Urla-Çeşme (250) i Şakran (400). Wstępne kwalifikacje dotyczące pozostałych portów będą miały miejsce w najbliższych dniach.

Cel całego przedsięwzięcia był jasny: uczynić Izmir istotną na arenie międzynarodowej i prężnie działającą jachtową bazą wypadową i nadać mu nowy, bardziej prestiżowy charakter. Gdy projekt zostanie zrealizowany, będzie to największe centrum turystyki morskiej w kraju.

 

Źródło: www. haberturk.com, www.emlakyorumu.com

About Karolina Pedich

KOMENTARZE