Home / Kultura / Festiwale / Turcja: 30-lecie Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Ankarze

Turcja: 30-lecie Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Ankarze

Międzynar_Festiw_Muz_Ankara.KiS.Turcja

W tym roku już po raz 30 odbędzie się w Ankarze Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Festiwal ten organizowany jest pod patronatem Prezydenta Turcji Abdullaha Güla, który wraz z licznymi przedstawicielami rządu osobiście weźmie udział w tradycyjnym koncercie powitalnym.

Festiwal rozpocznie się koncertem Prezydenckiej Orkiestry Symfonicznej, która wykona utwory Czajkowskiego oraz Szostakowicza pod batutą Alexandra Vakoulskiego. Solistą koncertu powitalnego będzie skrzypek Sergey Dogadin. Natomiast na koncercie kończącym festiwal wystąpi polska Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej wraz z portugalskim Chórem Lizbońskim. Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, która zagra w towarzystwie Orkiestry Uniwersytetu Bilkent, będzie przewodzić dyrygent Işın Metin.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 4 kwietnia i będzie gościć artystów z takich krajów jak Mongolia, Włochy, Norwegia, Chorwacja, Austria, Belgia, Kostaryka, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Argentyna, Rosja, Hiszpania, Irlandia, Polska oraz Portugalia.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE