Home / Kultura / Turcja: Anatolia przygotowuje miesięczne show
ANTDOB - aksam.com.tr

Turcja: Anatolia przygotowuje miesięczne show

Opera i Balet Narodowy Anatolii (Antalya Devlet Opera ve Balesi) przygotowuje 15 pokazów na grudzień, włącząjąc występy baletowe, opery, musicale, koncerty i sztuki teatralne dla dzieci i młodzieży. Po rozpoczęciu sezonu we wrześniu, artyści pracują nad programem na grudzień.

Zaprezentują „Tangopera” na deskach Centrum Kultury Haşim Işcan oraz po premierze, która miała miejsce 30 listopada, na scenie Opery Narodowej. Następnie, 5 grudnia zatańczą oni balet „Aspendos – Miłość Stuleci” („Aspendos – Yüzyılların Aşkı”) po debiucie na 20. Międzynarowodym Festiwalu Opery i Baletu Aspendos. Dwa dni później odbędzie się spektakl „Magia Anatolii” („Anadolu Şihri”), w którym weźmie udział 130 artystów. Musical miał swoją premierę we wrześniu.

W tym miesiącu nie zabraknie pokazów operowych i baletowych dla młodzieży, jak i sztuk teatralnych i musicalowych dla dzieci. 2, 9 i 26 grudnia Opera i Balet Narodowy Anatolii zaprezentuje „Dzieci, chodźmy do opery” („Haydi çocuklar operaya”), a 19 i 23 „Śpiącą Piękność” („Uyuyan Güzel”).

W dniach 12 oraz 14 grudnia wystąpi sam dyrektor Opery i Baletu Narodowego Anatolii, Kenan Korbek w „Tosce”, 17 grudnia publiczność będzie mogła podziwiać „Traviatę” Verdiego w reżyserii Recepa Ayyılmaza, a 21 „Figaro” Mozarta pod skrzydłami Alexandra Titela.

Ponadto, Opera i Balet Narodowy Anatolii 28 i 30 grudnia zagra koncerty noworoczne.

Magdalena Malec

Źródła: hurriyetdailynews.com, Devlet Opera ve Balesi

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE