Home / Gospodarka / Turcja: Antalya traci turystów
Antalya - seyirrehberi.com

Turcja: Antalya traci turystów

Leżący na południowo-zachodnim wybrzeżu turecki kurort Antalya odwiedziło w pierwszym kwartale br. 12,6 proc. mniej turystów w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, wynika z danych opublikowanych przez Tureckie Stowarzyszenie Hotelarzy i Turystyki Śródziemnomorskiej.

Prawie 1,15 mln turystów odwiedziło Antalyę w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2015 r., podczas gdy w roku 2014 r. było ich 1,31 mln. Na szczycie rankingu zagranicznych gości odwiedzających największą nadmorską miejscowość na południu Turcji znaleźli się Niemcy, których przybyło 490 tys., co stanowi wzrost o 5,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

Liczba rosyjskich turystów odwiedzających Antalyę spadła o 40 proc. z 210 tys. 657 do 126 tys. 839 osób, po tym jak gwałtowanie obniżyła się w tym okresie wartość rosyjskiego rubla w stosunku do dolara.

Dane wykazały, że o 26,7 proc. spadła również ilość gości z Holandii, wzrosła natomiast o 2,5 proc. liczba Brytyjczyków odwiedzających Antalyę. Największy spadek odnotowano w liczbie turystów z Iranu, Szwecji, Danii, Izraela, Francji i Belgii. Największy wzrost odnotowano w liczbie turystów z Włoch, Finlandii i Irlandii.

W 2014 r. Turcja przyciągnęła ponad 4 mln Rosjan, co stanowiło 10 proc. z 37 mln ogółu turystów, którzy odwiedzili kraj.

Źródło: hurriyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE