Home / Bałkany / Turcja / Turcja: Arabscy turyści w „Bawełnianym Zamku”

Turcja: Arabscy turyści w „Bawełnianym Zamku”

Turcja stała się ostatnio miejscem przyciągania arabskich turystów. Jeden z najbardziej znanych ośrodków turystycznych, Pamukkale, jest wśród miejsc mających swój udział w rozwijającym się arabskim rynku turystycznym.

Pamukkale, czyli „Bawełniany Zamek”, to naturalna formacja w prowincji Denizli i jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w kraju. Zwykle odwiedzana przez turystów z Europy, stała się miejscem wycieczek ludzi spoza starego kontynentu – nastąpił znaczny wzrost liczby arabskich turystów odwiedzających ten obszar.

„Pamukkale, wpisane na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedziło 1.602.195 turystów w tym roku, z których 1.257.509 to cudzoziemcy” – powiedział Adem Oklu, Specjalny Sekretarz Wojewódzkiej Administracji.  Wielu turystów pochodzących z Rosji i krajów Dalekiego Wschodu przybywa do Turcji, żeby odwiedzić to miejsce. W ostatnim okresie, liczba arabskich turystów wzrosła również dzięki popularności Turcji w świecie islamskim. Odnotowano 100 % wzrost liczby turystów arabskich w tym roku. – dodał. Celem promocji jest zwiększenie liczby krajów wysyłających turystów do Pamukkale i osiągnięcie 2 milionów turystów rocznie.

Najpopularniejszym miesiącem wśród turystów przybywających do Pamukkale był sierpień. W 2010 był to lipiec. Obecnie osiągnęliśmy liczbę 234.800 odwiedzających w tym roku, podczas gdy odsetek ten  wcześniej wyniósł 222.355 – poinformował Oklu.

Turcja okazała się również popularna wśród Algierczyków, zwłaszcza podczas Nowego Roku, gdzie wielu wybrało się na wakacje. Z powodu rewolucji, która wstrząsnęła krajem, Tunezja, wcześniej preferowana przez Algierczyków, ustąpiła w tym roku miejsca takim krajom jak Turcja i Francja. Stambuł i południowa prowincja Turcji, Anatolia, a zwłaszcza miasto Antalya, były szczególnie popularne wśród algierskich turystów.

Algierski inwestor Es-Seyyid Rabih pierwszy raz odwiedził Anatolię trzy lata temu i powiedział agencji informacyjnej, że stał się wielbicielem tego miasta. „To bardzo czyste miasto, wyglądające jak zachodnie, a nie jak jeden ze wschodnich ośrodków. Obsługa jest wysokiej jakości, podobnie jak hotele”.

Dodatkowo, obecnie co najmniej 15 klientów dziennie dokonuje rezerwacji wycieczki do Stambułu, który jest nie tylko turystycznym i gospodarczym celem podróży, ale także bramą do krajów azjatyckich, takich jak Chiny, Tajwan i Bangkok.

 

Źródło:  hurriyetdailynews.com

About Agata Michalewicz

KOMENTARZE