Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Bank Kuveyt Türk chce otworzyć swoje oddziały w Niemczech

Turcja: Bank Kuveyt Türk chce otworzyć swoje oddziały w Niemczech

Mieszczący się w Stambule, bank Kuveyt Türk wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na prowadzenie działalności w zakresie kredytów i depozytów na terenie Niemiec. Jest to pierwszy krok do wprowadzenia w Niemczech tzw. bankowości islamskiej, zgodnej z zasadami prawa muzułmańskiego, charakteryzującej się rezygnacją z oprocentowania i odsetek. Bank będzie udzielał pomocy finansowej dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, tak jak obecnie czyni to w Turcji, powiedział dyrektor generalny Kuveyt Türk Ufuk Uyan.

Tworząc swoje oddziały w Niemczech, Kuveyt Türk ma nadzieję stworzyć finansowy pomost pomiędzy Niemcami, Turcją i krajami Zatoki Perskiej.

Kuveyt Türk, który rozpoczął swoją działalność w 1989 r., posiada obecnie 223 oddziały w Turcji i poza jej granicami.

Źródło: aa.com.tr, finansglobal.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE