Home / Gospodarka / Handel / Turcja: BIM planuje inwestycje w Egipcie

Turcja: BIM planuje inwestycje w Egipcie

Turecki dyskont spożywczy BIM, po otwarciu sieci swoich sklepów w Maroku, zwrócił swoją uwagę w kierunku Egiptu. W tym roku planuje otworzyć kolejnych 50 sklepów w Maroku, tak by do końca 2012 r. osiągnąć liczbę 126. Równocześnie spółka chce przeprowadzić prace przygotowawcze w sektorze detalicznym w Egipcie, oznajmił członek zarządu i dyrektor finansowy BIM Haluk Dortluoğlu. Pierwsze sklepy byłyby otwarte w I połowie 2013 r.

BIM pełni rolę lidera w spożywczym handlu detalicznym na rynku marokańskim. Otwarcie sieci sklepów w Egipcie jest w tej chwili priorytetem ze względu na wysoką liczbę ludności, w perspektywie średnioterminowej spółka ma także plany inwestycji w Arabii Saudyjskiej, powiedział dyrektor operacyjny BIM Galip Aykaç.

Firma odnotowała w 2011 r. 24,6 proc. wzrost do kwoty 8 mld 189 mln TYL, oznajmił Haluk Dortluoğlu  na konferencji prasowej dotyczącej wyników finansowych. Planowane jest także zainwestowanie 300 mln TYL w tym roku na otwarcie 400 nowych sklepów w Turcji oraz 5 nowych magazynów, zapowiedział Haluk Dortluoğlu. BIM stworzy 2200 dodatkowych miejsc pracy.

Źródło: radikal.com.tr, yenisafak.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE