Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Boom w sektorze gastronomicznym

Turcja: Boom w sektorze gastronomicznym

Sektor gastronomiczny w Turcji zarobił w ubiegłym roku 6,5 mld USD, odnotowując gwałtowny wzrost. W Turcji istnieje ponad 30 tys. restauracji. Połowa z nich jest zlokalizowana w Stambule – generują one 3,5 mld USD dochodu rocznie. Czołowi przedsiębiorcy w branży restauracyjnej przewidują tendencję wzrostową w sektorze gastronomicznym.

D.ream, jedna ze spółek wschodzących w skład grupy Doğuş Holding, w kwietniu br. nabyła 51 proc. akcji w restauracjach Nur-Et, Lacivert i Kiva. Do końca 2012 r. planuje zainwestować kolejne 50 mln USD w sektorze gastronomicznym w kraju otwierając 22 restauracje pod 8 markami. Natomiast w przyszłym roku otworzy restauracje z kuchnią turecką w Londynie, Nowym Jorku i Dubaju.

Źródło: aydinpost.com, turizmdebusabah.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE