Home / Gospodarka / Energetyka / Borusan i EnBW zbudują elektrownię wiatrową w Turcji

Borusan i EnBW zbudują elektrownię wiatrową w Turcji

Turecka spółka Borusan i niemiecka EnBW przystąpiły do projektu budowy elektrowni wiatrowej o mocy 50 MW, składającej się z 22 turbin wiatrowych, w północno-zachodniej części prowincji Tekirdağ. Ze względu na szybko rosnące zapotrzebowanie energetyczne w Turcji, przewiduje się, że przyjazna dla środowiska elektrownia wiatrowa Balabanlı zostanie uruchomiona już w 2013 r.

– Turcja kontynuuje swoje zaangażowanie w wytwarzanie czystej energii odnawialnej – powiedział Taner Yıldız na oficjalnej uroczystości z okazji rozpoczęcia inwestycji, która odbyła się w siedzibie Borusan Stambule. Uczestniczyli w niej m.in. turecki minister energetyki Taner Yıldız, minister ds. ochrony środowiska w Badenii-Wirtembergii Franz Untersteller, prezes Borusan Holding Ahmet Kocabıyık, dyrektor generalny Borusan Holding Agah Uğur, dyrektor generalny EnBW Frank Mastiaux oraz dyrektor naczelny Borusan EnBW Mehmet Acarla.

Źródło: enerjienstitusu.com, haberler.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE