Home / Gospodarka / Turcja: Borusan planuje ogromne inwestycje

Turcja: Borusan planuje ogromne inwestycje

Borusan Holding - sabah.com.tr

Turecki konglomerat Borusan Holding, który zarobił 4 mld USD w obrocie za 2012 r., planuje zwiększyć inwestycje w bieżącym roku, głównie w produkcji stalowych rur i energetyce.

Borusan, który jest właścicielem kilku spółek w sektorze metalurgicznym, energetycznym, logistycznym oraz technologii informacyjnej, zainwestował rekordową kwotę 352 mln USD w ubiegłym roku, ale planuje zwiększyć inwestycje do 400 mln, podały władze spółki w specjalnym oświadczeniu.

W 2012 r. zysk operacyjny firmy wyniósł 286 mln USD. W tym roku spodziewany 8% wzrost obrotów. Borusan skupia się na rozwoju poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i nowych modeli biznesowych. Słynie z wykorzystania odnawialnych źródeł energii. W ubiegłym roku otworzył hydroelektrownię w prowincji Erzurum.

Źródło: aa.com.tr, sabah.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE