Home / Bałkany / Bułgaria / Turcja: Call center rozwiąże problem na granicy z Bułgarią
granica bułgarsko-turecka - skng.geol.agh.edu.pl

Turcja: Call center rozwiąże problem na granicy z Bułgarią

Turcja i Bułgaria stworzą call center dla kierowców pojazdów ciężarowych, aby uniknąć problemów z uzyskaniem zezwolenia na tranzyt, poinformował bułgarski minister transportu Danail Papazov.

Call centre na granicy w Turcji i Bułgarii rozpoczną swoją działalność od 1 marca, umożliwiając tym samym kierowcom bułgarskich i tureckich ciężarówek natychmiastowe poinformowanie odpowiednich organów w przypadku napotkania problemów na przejściu granicznym. Głównym celem call centre będzie przezwyciężenie problemów wynikających z zezwoleń tranzytowych.

Wcześniej w tym roku oba kraje zamknęły swoje granice, po tym jak Sofia wydała pozwolenia jedynie dla 5 tys. ze 125 tys. próśb o przejazd dla tureckich przewoźników. Konflikt zakończył się w ubiegłym tygodniu, kiedy to turecki minister transportu Lütfi Elvan ogłosił, że Bułgaria wydała ok. 100 tys. pozwoleń.

Dwutygodniowy kryzys na granicy bułgarsko-tureckiej przyczynił się do powstania długich korków autobusów i ciężarówek.

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE