Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Carrefour może wycofać się z rynku

Turcja: Carrefour może wycofać się z rynku

Francuska sieć hipermarketów i supermarketów Carrefour dopuszcza możliwość wycofania się z niektórych rynków ze względu na malejące obroty, powiedział akcjonariuszom w poniedziałek prezes Georges Plassat. Firma potrzebuje trzech lat, by ponownie stać się największym detalistą na świecie.

Carrefour będzie musiał zmniejszyć zadłużenie i obniżyć koszty stałe, a co za tym idzie zrezygnować z inwestycji w niektórych krajach – pod uwagę brane są m.in. Turcja lub Indonezja, ostrzegł Plassat. Grupa właśnie wycofała się z Grecji, gdzie popyt na towary spadł ze względu na kryzys ekonomiczny.

Firma na pewno nie zamierza opuścić Brazylii i Chin. Natomiast Francja, która odpowiada za 40 proc. sprzedaży całej grupy, pozostaje kluczowym rynkiem, na którym Carrefour będzie walczył o udziały.

Źródło: ekonomi.haberturk.com, hurriyetdailynews.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE