Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Caterpillar zainteresowany inwestycją w kraju

Turcja: Caterpillar zainteresowany inwestycją w kraju

Jeden z największych amerykańskich producentów maszyn budowlanych i górniczych Caterpillar zamierza skorzystać z zachęty dla zagranicznych przedsiębiorców  i przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji w Turcji, powiedział przebywający obecnie w Bostonie turecki minister przemysłu Nihat Ergün.

Prezes firmy Caterpillar ma odwiedzić Turcję i przeprowadzić badania na temat produkcji maszyn budowlanych i poszukać lokalnego partnera, dodał Ergün. Decyzja amerykańskiego inwestora ma być znana już w najbliższych tygodniach.

Amerykańskie firmy, widząc stabilną sytuację gospodarczą Turcji, są żywo zainteresowane inwestowaniem w tym regionie. Inwestycja firmy Caterpillar w Turcji może wynieść nawet 1 mld USD i daje możliwość eksportu amerykańskich maszyn do sąsiednich krajów.

Źródło: hurriyet.com.tr, sabah.com.tr

 

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE