Home / Gospodarka / Inwestycje / Turcja: Çelebi przejmie obsługę hiszpańskich lotnisk

Turcja: Çelebi przejmie obsługę hiszpańskich lotnisk

Turecka firma Çelebi Group przejmie hiszpańską firmę naziemnej obsługi lotniskowej Newco Airport Services. Tym samym Çelebi obsługujący lotniska w Turcji, na Węgrzech, w Austrii, Niemczech i Indiach, rozpocznie podobną działalność w Hiszpanii.  

Transakcję nabycia 100 proc. udziałów Newco o wartości 1,5 mln EUR przeprowadzi hiszpańska spółka zależna Çelebi Group – Celebi Ground Handling Europe SL.

Çelebi Group została założona w Ankarze w 1958 r. przez Ali Cavit Çelebioğlu jako pierwsza w Turcji prywatna firma świadcząca usługi naziemnej obsługi lotniskowej w lotnictwie cywilnym. Çelebi Group jest liderem branży w Turcji i należy do grona czołowych firm sektora naziemnej obsługi lotniskowej w Europie. Świadczone usługi obejmują, obsługę terminali lotniczych, ruchu pasażerskiego, ramp, załadunku cargo i poczty, zapewnianie bezpieczeństwa samolotów i kontroli załadunku, usługi transportu VIP, ponadto operacje z zakresu magazynowania i przechowywania. Personel firmy liczy ponad 10 tys. osób. Licząc nabyte udziały w Hiszpanii,  Çelebi Group obsługuje 6 krajów razem 37 lotnisk.  Od 1996 r. akcje grupy Çelebi notowane są na Stambulskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (IMKB).

 

Źródło: cnnturk.com

About Dorota Mikolajczyk

KOMENTARZE