Home / Gospodarka / Energetyka / Turcja: Ceny energii pozostaną bez zmian

Turcja: Ceny energii pozostaną bez zmian

Napięcie w stosunkach turecko-syryjskich nie wpłynie na cenę energii w Turcji, stwierdził w czwartek uczestniczący w Międzynarodowej Konferencji i Targach Energetycznych minister energetyki Taner Yıldız. Syria nie jest głównym dostarczycielem ropy naftowej i gazu ziemnego do Turcji, dodał Yıldız.

Ponadto poinformował, że nie będzie cięć w dostawach tureckiego prądu do Syrii. Turcja nałożyła wprawdzie sankcje gospodarcze na Syrię, ale nie podejmie kroków mogących zagrozić mieszkańcom.

– Sednem problemu nie jest lud syryjski, tylko błędy popełnione przez tamtejszy reżim – oznajmił Yıldız.

Zwiększone napięcie w stosunkach turecko-syryjskich trwa od środy, kiedy pocisk moździerzowy wystrzelony przez syryjskich żołnierzy zabił 5 osób w przygranicznej miejscowości Akçakale, o czym pisaliśmy już na łamach portalu balkanistyka.org.

Źródło: ekonomi.milliyet.com.tr, hurriyet.com.tr

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE