Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Ceny luksusowych stambulskich hoteli będą wyższe

Turcja: Ceny luksusowych stambulskich hoteli będą wyższe

Stambuł odwiedzany jest rocznie przez około 10 milionów turystów. Z tego względu obok dobrze znanych na świecie luksusowych hoteli, tj. Çırağan Kempinski czy Four Seasons Bosphorus, w mieście zaczęły pojawiać się wysokiej klasy hotele sieciowe: Mandarin, Raffles, Shangri-La, Jumeirah czy Fairmont należący do Swissotel.

Taki rozwój wydarzeń spowodował wzrost cen, które do tego momentu oscylowały w granicach 150-350 EUR za noc. Ceny zakwaterowań w luksusowych, pięciogwiazdkowych stambulskich hotelach znanych na całym świecie, osiągnęły już poziom 500 EUR za noc. Noc w apartamencie królewskim w hotelu Çırağan Kempinski to wydatek rzędu 30 tysięcy EURO.

Sytuacja ma się zmienić jeszcze bardziej po Nowym Roku, gdy swoją działalność rozpocznie Zorlu Center, w którego budowę Zorlu Grubu zainwestowała 2,5 miliardów dolarów. Jest bardzo prawdopodobne, że nowo wybudowane hotele spowodują wzrost cen do poziomu niespotykanego w podobnych hotelach w innych krajach. Może się okazać, że 500 EUR za jednodniowy pobyt w jednym z nich już nie wystarczy.

 

Źródło: ekonomi.haberturk.com

About Karolina Pedich

KOMENTARZE