Home / Społeczeństwo / Turcja: Chirurgia estetyczna coraz bardzie popularna wśród mężczyzn

Turcja: Chirurgia estetyczna coraz bardzie popularna wśród mężczyzn

Korekta urody za pomocą chirurgii estetycznej, kojarzona dotychczas głównie z kobietami, staje się coraz bardziej powszechna również wśród mężczyzn. Rok 2012 pokazał na przykładzie Turcji, iż wyrażnie większość mężczyzn niż kobiet zdecydowała się na operację zmniejszenia piersi i poprawienia ich wyglądu.

Najnowsze techniki przeprowadzania operacji oraz skrócenie okresu rekonwalescencji powoduje ciągły wzrost liczby mężczyzn zainteresowanych chirurgią estetyczną, co potwierdza dr Alper Tuncel. Najczęściej wykonywanym zabiegiem w mijającym roku był przeszczep włosów, ponadto sporym zainteresowaniem cieszyła się operacja zmniejszenia piersi. Doktor Tuncel jest zdania, iż tendencja ta utrzyma się również w roku 2013.

Tureckie kliniki oferujące operacje i zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej przyciągają również obcokrajowców. Fakt ten łączy się z ogromna popularność tureckich seriali w świecie arabskim, którego mieszkańcy chcą się upodobnić do swoich telewizyjnych bohaterów.

W ostatnich latach odnotowano dużą liczbę pacjentów pochodzących m.in. z Iranu, Azerbejdżanu, północnego Iraku, Bułgarii oraz krajów arabskich, którzy poddali się operacji chirurgii estetycznej w Turcji.

 

Źródło: hurriyetdailynews.com

About Monika Obojska

KOMENTARZE