Home / Gospodarka / Polityka gospodarcza / Turcja: Delegacja Bośni i Hercegowiny w Turcji

Turcja: Delegacja Bośni i Hercegowiny w Turcji

Bośnia i Hercegowina zajmuje szczególne miejsce w sercu narodu tureckiego, powiedział wicepremier Turcji Bülent Arınç na spotkaniu, w którym wzięli także udział m.in. przewodniczący Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji Cemil Çiçek, przewodniczący Izby Reprezentantów Bośni i Hercegowiny Milorad Živković oraz przedstawiciele rządu  Bośni i Hercegowiny Božo Ljubić i Denis Bećirović.

Współpraca polityczna pomiędzy obu krajami była dotąd bezproblemowa i Turcja głęboko wierzy, że pozostanie na takim poziomie, dodał Arınç.

Ubiegłe stulecie dla krajów bałkańskich było naznaczone bólem. Ten wiek będzie stuleciem pokoju i stabilności, gdyż zasługują na to wszystkie kraje, a Turcja zrobi wszystko dla poparcia tej idei. Należy zwiększyć ilość wzajemnych wizyt, gdyż dają one relacji nowy wymiar, podkreślił Çiçek.

Stosunki gospodarcze pomiędzy krajami rozwijają się bardzo dobrze, powiedział Živković. Istnieje wiele umów dwustronnych, organy wykonawcze powinny zająć się ich wdrażaniem. Bośnia i Hercegowina wciąż zaprasza tureckie firmy do inwestowania w swoim kraju. Negatywny wpływ na rozwój stosunków gospodarczych ma jedynie podwójne opodatkowanie. Dobra współpraca polityczno-ekonomiczna przyczyni się również do poprawy stosunków kulturalnych i społecznych.

Źródło: stargundem.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE